Terapia małżeńska w Lublinie

Terapia małżeńska w Lublinie prowadzona przez psychoterapeutki z Ośrodka Psychodynamicznego kierowana jest do ludzi, którzy znaleźli się na takim etapie swojego życia, w którym trudno jest im znaleźć wspólny język, kiedy pozornie cel ich życia jest ten sam, ale drogi do niego są zupełnie inne, kiedy próba rozmowy kończy się kłótnią lub kiedy rozmowa tych ludzi pozbawiona jest jakichkolwiek emocji. Konflikty między dwojgiem ludzi mogą mieć różne podłoże i przyczynę np.

  • zdrada jednego, bądź obojga partnerów;
  • zbyt duża kontrola lub zazdrość;
  • kłopoty z dziećmi;
  • problemy z zajściem w ciążę;
  • uzależnienie;
  • śmierć w rodzinie;
  • niewłaściwe relacje w związku;
  • manipulacja jednego z partnerów;
  • problemy w relacjach seksualnych.

Dlaczego parom potrzebna jest terapia małżeńska? W Lublinie wiele małżeństw i osób będących w związkach partnerskich korzysta ze spotkań prowadzonych przez specjalistów w celu poprawienia swoich wzajemnych relacji. Biorąc pod uwagę te trudne momenty w życiu psychoterapia ma na celu pomóc zatrzymać się, pomyśleć, posłuchać siebie wzajemnie, wygasić niepotrzebne emocje, a to wszystko odbywa się na neutralnym gruncie – w gabinecie terapii małżeńskiej. W Lublinie, podczas sesji psychoterapeuta pomaga partnerom zrozumieć wzajemnie swoje emocje i myśli, które im towarzyszą w trudnych codziennych sytuacjach. W czasie terapii pacjenci często mają również świetną okazję poznać również samego siebie, swoje słabe i mocne strony i zdystansować się do problemów, które zachwiały stabilność ich związku, dopowiedzieć, to co ciągle jest niedopowiedziane. Jest to czas, w którym psychoterapeuta zapoznaje się z głównymi problemami, z którymi para zgłosiła się na terapię. Wspólnie wszyscy, w trakcie spotkań, starają się ustalić cel psychoterapii. W tym miejscu należy zaznaczyć, że psychoterapeuta jest otwarty zarówno na ratowanie związku, czy małżeństwa, bądź pomoc w podjęciu decyzji o rozstaniu, ale w taki sposób, aby było ono jak najmniej traumatycznym przeżyciem dla samych partnerów, jak i ich otoczenia – szczególnie dzieci.

Najlepsze efekty przynosi terapia wówczas jeżeli spotkania odbywają się raz w tygodniu po 80 minut lub częściej. Zapraszamy do skorzystania z terapii małżeńskiej w Lublinie wszystkie pary, którym zależy na budowaniu czystej relacji dającej szczęście obojgu partnerom.

Skip to content